ABB Inverter Drive ACS550-01-038A-4, Industrial Automation Solution
In stock
Rated Input Voltage:380 VAC to 480 VAC
Output Power:18.5 kW
Operating Frequency:50/60 Hz
Number of Phases:3
Output Current:38 A
EMC Filter Category:C2
IP Rating:IP21
Net Weight:15.02 kg
Net Dimensions:Height 700 mm, Length 415 mm, Width 300 mm