In stock
Operating Voltage:230 V
Reduction Ratio:1:51
Output Speed:Variable, adjustable
Torque Range:10 to 100 Nm
Shaft Diameter:16 mm
Material:High-grade alloy steel
Mounting Type:Universal flange mount
Incorporated Protection:IP67 rated for dust and water resistance
    With an input power capacity ranging from 0.2 kW to 5.5 kW, this module caters to a broad spectrum of automation requirements, providing optimal torque output for efficient machinery operation.