Operating Voltage Range:24V – 48V
Output Voltage Range:3.3V – 33V
Output Current:10A
Efficiency:92%
Input to Output Isolation:2kVrms
Operating Temperature:-40°C to +85°C
Protection Features:Over-voltage, over-current, short-circuit protection
Power Density:10W/cm³